Prověření vozu

Dle Vámi zadaných parametrů, priorit a vzhledem k určení provozu automobilu Vám vyberu vozidla, která jsou pro Vás nejvhodnější včetně prvního kontaktu s prodávajícím.

Již výše zmíněný krok Vám šetří spoustu času a nemusíte trávit dlouhé hodiny vyhledáváním vozidel, často bohužel v nepřehledných inzerátech.

Již během prvního telefonátu zjistím první důležité informace, které jsou jen zřídka uvedené v inzerátu. Jedná se zejména o investice, ať už v krátkodobém nebo dlouhodobém horizontu a zhodnocení, zda se dále vyplatí automobil osobně důkladně prověřit.

Prověření vozu u prodávajícího

Následující kroky pomohou prověřit stav a historii zvoleného automobilu.

Prohlídka a posouzení technického stavu vozidla.


Změření tloušťky laku.

Změření tloušťky laku. Pomůže potvrdit, zda je na vozidle originální lak z výroby, ale rovněž odhalí malé i rozsáhlé opravy karoserie automobilu včetně nosných částí.

Načtení řídící jednotky automobilu (pouze osobní a vybraná užitková do 3.5t).

Zkušební jízda a prověření funkčnosti vozu, zejména jeho pohonného ústrojí, příslušenství, elektroniky atd.

Prověření historie vozidla pomocí systému Autotracer.


Výsledek prověření a doporučení vozidla

Po zhodnocení výsledku prověření vozu následuje moje doporučení, zda je automobil vhodný ke koupi, případně odhad nutných investic po koupi automobilu.

  • 1) Automobil je vhodný ke koupi
  • 2) Automobil vyžaduje investice. Pokud i v takovém případě budete chtít vůz koupit, sdělím Vám cenový odhad nutných oprav a pokusím se s prodejcem dohodnout slevu v přiměřené výši.
  • 3) Automobil nedoporučuji koupit, ať už z důvodu neuspokojivého technického stavu nebo nejasné historie vozu.

Při prověření vozu vynakládám maximální úsilí na minimalizaci rizika nečekaných investic. Termín „skrytá vada“ je taková vada, kterou nelze zjistit při prohlídce vozu s vynaložením přiměřeného usilí. Z tohoto důvodu nemohu nést odpovědnost za skryté vady, za které zodpovídá prodávající vozu.